BIY AD

22 Eylül 2010 Çarşamba

Görev Tamamlandı, Eric Dampier Heat'de

Kwame Brown’ın Charlotte’ı seçmesinden sonra Can Heat fırsat kaçırdı diye yorumlamıştı olayı şurada. Gerçekten de o günün şartlarında Miami’nin şu anki kadro yapısına uyan, seçenekler arasındaki en kaliteli adamdı Kwame. Kaldı ki Charlotte’ın da derdine derman olacak bir adam değildi kendisi bugünkü durumda. Zaten mevcut kadroda Nazr Mohammed, DeSagana Diop, Eric Dampier gibi oyunu sadece savunmasıyla kaldıran, hücumda topu gerekmedikçe eline almayıp, sadece hücum setinin işlevselliğini sağlayan adamlar vardı; ama Bobcats yönetimi yaklaşık 1 hafta önce Dampier’ı serbest bırakarak en azından uzun rotasyonundaki gereksiz ve tekdüze kalabalığa bir nebze olsun dur diyebildi. Hali hazırda fizikli bir pivot arayan Miami de bundan daha fazlasını istemezdi herhalde şu günde.

Yani bir anlamda Heat’e çalımı atan ve el uzatıp yerden kaldıran da yine Charlotte Bobcats oldu. Miami’nin mevcut kadrosundaki tek eksik savunma yapabilecek, daha doğrusu, Perkins, Bynum veya Howard’ın karşısında durabilecek kalıplı, güçlü ve blok tehdidi olan bir uzundu. Onlar da hiç yoktan 2.11’lik 35 yaşındaki Dampier’ı veteran minimum kontratıyla takıma katarak süper yıldızlarla dolu kadrolarının pota altını koruyabilecek bir adam aldılar Bobcats yönetiminin kıyağıyla.

Ilgauskas, Magloire veya Anthony’ye güvenilir güvenmesine de tabiri caizse oraya şöyle kütük gibi bir adam koymadan olmazdı ki Dampier hamlesi beklediklerinden de fazlası oldu Heat için. Egoları yüksek üç adamın yanına, topu alıp skor üretecek bir uzundan ziyade, bu adamların savunma yaparken arkalarının sağlam olduğunu hissetmesini sağlayacak bir uzun gerekirdi zaten. Oldu da aşı tutmadı diyelim en azından ekstra 6 faul hakkı daha oldu takımın; ama ne derseniz deyin, Riley büyük değişimin daha ilk sezonunda neredeyse eksiği olmayan bir takım kurdu. Ehh! Kaldı büyük başlangıca 33 gün, 20 saat, 3 dakika, 27 saniye 26,25,24…

5 FARKLI FIKIR:

TG dedi ki...

ya iyice sinir oluyorum bu heat'e oyuncuları beleşe alıp duruyorlur. acaba heat'den nefret etmeyen birileri varmıdır..

R-J dedi ki...

If he arrives to Miami, it would be another good news for the Heat´s fans.
By the way, if you want to see all the Euroleague teams´s movements, visit:
http://transfersaqueneutral.blogspot.com/

Adsız dedi ki...

bir Dallas taraftarı olarak, bu adam bizde oynarkenki saçmasapan konsantrasyon eksikliklerini göstermeyip, olası bir miami şampiyonluğunda rol oynarsa, içim acır. kendisi 2006 yılındaki finalde yokları oynamıştı. kütük.

gurk061 dedi ki...

Pat Riley açıklama yaptı dampier'a kontrat önermicekler. Yahoo sportsda buldum açıklamayı..

http://sports.yahoo.com/nba/news;_ylt=AvmLRN5YOy1lGOVl5aRWP1m8vLYF?slug=ap-heat-dampier

Sakuragi dedi ki...

@TG

Lakers gasol'u bedava alınca da sinir olmuşmuydun ?