BIY AD

24 Mayıs 2011 Salı

24 Mayıs Programı

25 Mayıs Çarşamba 03:30 Chicago Bulls- Miami Heat (NTVSPOR)


Bir tarafta seri 3-1'e gelirken, diğer tarafta da Heat üçüncü kez üst üste kazanıp, Dallas'ın deplasmandaki seride iki farkla öne geçme başarısını evinde gerçekleştirmeye çalışacak. Önlerinde çok bir şey yok, bir MVP ve lig birincisi olan ekibi. Eeee, konferans finali, o kadar da zorluk olsun. Dün akşamki maç ne kadar bir kırılma maçıysa bu maç da aynı potansiyele sahip demek istediğim. Zombieland'de dediği gibi "It's time to nut up or shut up".

Hemen Ömer'den bahsedeyim, kendisinin ikinci maçtaki kanamalı dikişli durumundan sonra, üçüncü maç da bir 15 dakika oynamıştı, fakat sol bacağından hafif bir sakatlığı vardı o maçın sonrasında. Durumu zaten şüpheliydi bugünkü maç için, bu sabahki şut çalışmasına da çıkmamış. Bu sebeple ben akşam oynamasını beklemiyorum ben, oynasa da birkaç dakika oynayacaktır, ki kalan süreler de Thomas'a gider sanırım. Thibodeau kararı maç anında verecekmiş birkaç saatlik bir habere göre.

Son maçı hatırlayacak olursak, Bosh neden büyük ikili değil de büyük üçlü dendiğini net göstermişti bize (34 sayı ile). İlk üç şutunu kaçırdı fakat sonra deyim yerindeyse coştu. Boozer ile olan eşleşmesini izlemek de güzeldi. Ayrıca Bulls'un genel durumu ilginç doğrusu. Heat ikinci yarıları hele maç sonlarını normal sezonda çok iyi oynayamazken, bir anda iki maçtır o zamanlarda oyunu domine eder hale geldi. Bulls için diyorum, çünkü onların back-to-back kaybettikleri en son zaman Şubat ayındaydı yanılmıyorsam. Üç maç üst üste zaten hiç kaybetmediler bu sezon boyu. Bu akşam bu açıdan da bunun testi için önemli olacak. Heat'in ayrıca Rose'u ne kadar iyi savunduğuna da bakmak gerekiyor, çünkü Rose'un içeri penetre edişini, pick and roll oyunlarını çok seri olarak savunuyorlar, bu savunmaya bir de Haslem eklenince çabuk ayaklarıyla, denklik biraz bozuldu gibi.

0 FARKLI FIKIR: