BIY AD

6 Aralık 2009 Pazar

6 Aralık Programı

5 Aralık Cumartesi 19:00 / New Jersey Nets - New York Knicks
5 Aralık Cumartesi 22:00 (NTV Spor banttan 00:00) / Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks
6 Aralık Pazar 01:00 / Washington Wizards - Detroit Pistons
6 Aralık Pazar 04:00 (NBA TV) / Miami Heat - Sacramento Kings
6 Aralık Pazar 04:30 / Phoenix Suns - Los Angeles Lakers


Maalesef basketbol futbola yenildi. NTV Spor'da Roma - Lazio maçı 21.45'te canlı yayınlanacağı için Ersan'ı banttan izleyeceğiz. Olsun buna da razıyız, yapacak birşey yok.

Ersan'ın artık faul problemine girmemesi lazım. Çünkü Warrick bu fırsatları hiç de fena değerlendirmiyor. Ersan bu şekilde parkede kalmayı başaramazsa, Warrick normal rotasyonda bile daha çok almaya başlayabilir. Bugün karşısında Hickson ve Varejao olacak milli basketbolcumuzun. Varejao'nun ayakları çabuk, dışarıda oynayan uzunlara karşı savunmada ne kadar zorlandığını biliyoruz. Hickson bu konuda - her ne kadar tecrübesi az olsa da - Ersan'a karşı daha iyi bir çözüm olabilir Cavs'de. Maç için genel görüşüm ise elbette Cavs'in kazanacağı yönünde. LeBron faktörü tek başına yeterli olmalı diye düşünüyorum.

Nets - Knicks maçı ise zıt güçlerin(!) karşılaşması. Bir taraf savunmanın s'sinden habersiz, diğer taraf ise hücumda ligin en zorlanan takımı. Maç başına 16 asist yapıyorlar. Chris Paul biraz kendini kassa tek başına bu rakamı geçer...

Heat ile Kings arasındaki maçta Jermaine O'Neal oynamayacakmış. Bu da Heat'in skor üretme opsiyonlarını 2'ye indiriyor (Wade - Beasley). Enerjik Kings'de ise Martin ve Garcia'sız işler beklendiğinden çok daha iyi gidiyor. Ligin en kötü takımlarından biri olarak gözükürken şu anda saygı görmeye başladılar, evlerinde gerçekten farklı oynuyorlar. Jermaine O'Neal olmasa bile oldukça çekişmeli bir maç olmasını bekliyorum. Kings uzunlarının üretkenliği maçın sonucunu belirleyecek herhalde.

1 FARKLI FIKIR:

Maximus dedi ki...

roma maçını da vermemek olmazdı:)