BIY AD

26 Kasım 2009 Perşembe

Iverson Emekliye Ayrıldı ! - Ayrılık Mektubu

Sonuç şaşırtıcı değil, herhalde NBA'i takip edenlerin %90'ı bunun olacağını düşünüyordu. Iverson taraftarlarına bir mektupla seslenerek bırakmış basketbolu, en azından şimdilik ama ben temelli olduğuna inanıyorum. Geçen sezon Pistons'a uyum sağlamaya çalışsaydı belki de çok başarılı olacakken şimdi basketbolu bırakan bir büyük oyuncuyla karşı karşıyayız...

Ayrılık mektubu şöyle:

"NBA'i bırakıyorum. Her zaman basketbolu bıraktığım zaman, takımıma yeterince katkı veremediğim için bırakacağımı düşünmüştüm. Ama şu anki durum öyle değil. Hala en yüksek seviyede mücadele edebileceğimi biliyorum.

Emekli olmam, eşim ve çocuklarımla daha çok zaman geçirmeme imkan sağlayacak. Parkelerde başardıklarımla kıyasladığımda, bu çok daha büyük bir ödül.

Reebok'a, kariyerim boyunca yanımda olan ve beni seven taraftarlara, Jordan, Magic, Barkley, Isiah, Bird gibi bana bu vizyonu veren oyunculara, basketbol oynamam için beni teşvik eden anneme ve arkadaşlarıma, lisedeki koçum Michael Bailey'e, Georgetown'daki koçum John Thompson'a, Larry Brown ve diğer bütün koçlarıma, takım arkadaşlarıma, yöneticilere, takım sahiplerine. Herkese çok teşekkürler !

Memphis'e ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Hiç evde maça çıkmadım ama yine de takım sahibi Heisley'nin ve şehrin bana verdiği destek için çok müteşekkirim. Grizzlies'in çok başaırlı olmasını diliyorum.

Son olarak Philadelphia şehri: Sixers formasıyla muhteşem anılarım var. Philadelphia taraftarlarına da teşekkürler. Sesiniz, benim kulaklarımda her zaman yankılanacak.

Hepinizi tanrı korusun

Allen Iverson"

11 FARKLI FIKIR:

Sheldon Cooper dedi ki...

Türkiye'de şu anki NBA izleyicilerinin yarısına NBA'i sevdiren oyuncu. Pistons sağolsun rezil oldu kariyeri.

Adsız dedi ki...

Çok yazık NBA tarihinin en büyük yeteneklerinden biri hala oyunu domine edecek gücü varken basketboldan kopuyor. Iverson'un sorunu onu motive edcek bir şey yada birilerinin olmamasıydı hep. Onu çözmüş bir koç bulabilseydi belkide bir yüzük sahibi olacaktı.

Burak Eren dedi ki...

Iverson'u yüzük uğruna 10-15 dk izleyeceğime emekli olmasını tercih ederim. Çoğu NBA yıldızının yüzük uğruna düştüğü hallere her zaman çok üzülmüşümdür. İşte bu yüzden forza R.Miller diyorum :)

Semih. ~ dedi ki...

hey gidi be, keşke sixers ta bırakma fırsatın olsaydı be

Absürd dedi ki...

Knicks'e gelmemesi büyük şans. Yolu açık olsun.

BUĞRA dedi ki...

hocam kaynak neresi nerden aldın bu mektubu ?

sabonis dedi ki...

nba.com

http://www.nba.com/2009/news/11/25/iverson.statement/index.html

BUĞRA dedi ki...

teşekkürler

twilost dedi ki...

Basketbola izlemeye başladığımdan beri olmamasını istediğim şeydi bu. Onun sayesinde basketbolu bu kadar çok seviyorum, onla izlemeye başladım. Çok üzücü. Onu bu hale sürükleyen ve kendileri de hala bir hiçbir halt becerememiş olan sixersa daha doğrusu yönetimine de burdan selam ederim.

reverdy dedi ki...

basketbola ilk ilgi duyduğum zamanlarda yani bacak kadar çocukken tesadüfi kanal d de yayınlanan sixers maçı ile tanıdım iverson'u.benim o aklımla yapmayı hayal ettiğim şöyle yapsa iyi olur dediğim her şeyi yapıyordu. onun üstüne araştırdım ayakkabıları varmış , ne kadar garipte gözükse o fermuarlı tabanında yüzünün bir kabartması olan ayakkabılarını giymiştim uzun bir süre. kısacası ilk yazan arkadaş gibi , bana bu oyunu sevdiren adam allen iverson'dır.

Adsız dedi ki...

fenerbahce ülker acayip bastırıyormuş iverson'ı getirmek için...